13 nõuannet täiusliku automatka korraldamiseks

AUTOMATKA POPULAARSUS kasvab üle kogu maailma

 

Sirvige oma sotsiaalmeediakontosi ja te näete kindlasti kellegi reisi läbi meie kauni kodumaa, naaber-riigi või muu maailma. Automatkade populaarsus on mõistetav. Matkaautoga reisimine pakub sulle palju rohkem vabadust oma sihtkoht valida. Kõikide mugavustega matkaauto ühendab looduse ürguse ja tänapäeva moodsad eluviisid.

Matkaautodes on sageli kõik eluks vajalik olemas – alates köögist ja vooditest, lõpetades WC ja nutika meelelahutuskeskusega (WiFi, TV jne). 

matkaauto

 

 

Kui te ei ole veel kunagi matkaauto reisil osalenud, siis kindlasti pange see oma nö. bucket listi. Siin on 13 nõuannet, mida meeles pidada enda matkaseikluse planeerimisel.

 

Olge kindel, et suudate seda juhtida

 

Teie matkaautost pole palju kasu, kui te ei saa seda parklast kaugemale. Matkaautot võib olla raskem juhtida, kui tavalist sõiduautot, kui te ei ole harjunud suurema sõiduki suuruse ja pöörderaadiusega. Veenduge, et oskate sõita renditud matkaautoga ja küsige manuaal- ja automaatkäigukasti võrdluse kohta teavet. Kui te pole kunagi varem sõitnud autoga, mille on manuaalkäigukast, siis matkaauto pole just parim vahend prakitseerimiseks. 🙂

 

Kasutage matkaauto paindlikkuse eeliseid

 

Ärge unustage matkaauto osa automatka reisil. Loodetavasti on teie uus kodu nii mugav, et öö veetmine autos ununeb. Kui te ei suuda seda fakti oma peast välja saada, pidage meeles eeliseid. Te olete liikuv, paindlik ja vaba. Kui soovite hommikul mõnda uut kohta külastada, võite lihtsalt juhiistmele minna ja liikuda edasi. Teil on juba kõik, mida vajate.

matka sihtkohad

Olge avatud meelega siis, kui sõidate ja matkate. Kui näete midagi huvitavat, peatuge. Kui laagri naaber räägib teile hämmastavast matkast, mille ta tegi päev varem, kaaluge oma viibimise pikendamist ja raja läbimist. Lubage endal nautida vabadust, mida matkaauto pakub.

Puhka Eestis pakub head valikut matkaradu, mida matkaautoga on kindlasti väga pnev külastada.

 

Natuke ikka planeerige

 

Kuigi võib tunduda, et saate lihtsalt peatuda kuskil laagris oma matkaautoga, sest teie magamistuba on ratastel – on kõige parem enne uurida oma puhkeküla või -laagreid. Vooluga kaasaminemine on automatkal vajalik, kuid võite ennetada palju stressi, teades, kus saate oma jalgu puhata.

Kui teile ei meeldi täpne plaan, siis kaardistage marsruudil oma võimalikud peatumiskohad. Omades sellist teavet, võite rahulikult oma aega veeta ja valida kõige mugavama koha vastavalt hetkele.

 

Võtke kaasa inimene, kes teile tõesti meeldib

 

Sellest ei saa üle ega ümber, eriti veel kitsastes oludes. Kui te lähete automatkale koos partneri, pereliikmete või sõpradega, veenduge, et nad teile meeldivad – väga. Kui te ei tunne ennast mugavalt koos, siis lootke, et ei tule vihmast päeva reisi ajal.

 

Kontrollige riistvara enne sõitmist

 

Enne, kui lähete matkaautot rentima, tehke ülevaade sellest, mis sisaldub rendi nimekirjas, koostage reisi jaoks vajalikest tarvetest nimekiri ja võrdlege mõlemat.

Kui olete juba matkaautole järgi läinud, vaadake hoolikalt, mis seal on. Veenduge, et kõik, mida eeldate selle interjöörist, on tegelikult ka olemas. Kui midagi on puudu, küsige seda. Kui olete võtmed kätte saanud, vaadake üle oma nimekiri ja hinnake oma vajadusi, seejärel pöörduge esindusse. Väike ettevalmistus on siin väga tähtis, sest keset metsa mõista, et teil pole rätikuid, ei ole viis, kuidas soovite oma automatka reisi alustada.

 

Ärge unustage vajalikke asju

matkavarustus

Jah, teil on auto. Aga ei, te ei taha oma puhkuse aega kulutada avaja otsimisele. Selleks, et veenduda, et teil on kõik vajalik olemas peate läbimõtlema pakkimise ja ostunimekirja. Mõned soovitused: beebilapid, šampoon, korralik nuga, lõikelaud, võileivakotid või mahutid jääkide jaoks, väike luud, putukatõrjevahend ja päikesekaitsevahend. Võtke oma reisist maksimum, alustades vajalike asjade olemasoluga, et saaksite keskenduda lõbule ja looduse nautimisele. Siin on üks suur nimekiri matkatarvetest, mida teil matka planeerides vaja võiks minna.

 

Planeerige eineid

 

Pärast pikka päeva teel, õhtul kell kaheksa, pole just tore tühja toidujahutit vaadata. Et vältida tühja kõhtu või kolm toidukorda ainult maapähklivõiga ja moosiga võileibade sõõmist , tehke natuke ettevalmistusi. Selgitage välja, kui palju toitu te vajate, ja otsustage, mida soovite süüa. Pidage silmas oma toidu säilitamise vahendeid, mis on tõenäoliselt minikülmkapp või jahuti, ja valige toite, mida saab hõlpsasti tulel teha, nagu näiteks tšillit, röstitud köögivilju või täidetud kartuleid.

matkatoidud

Pole vaja planeerida täpselt, mida te iga päev sööte, kuid kõik, mis teid matkaautos ootab, tagab, et te ei pea näljasena magama minema, ja hommikusöögiks mõne põhikoostisosa varumine aitab teil keskenduda päeva seiklustele.

Minge enne oma reisi algust poodi koos toiduplaaniga ja koostisosade loendiga. Reisi teel võib olla kauplusi, kuid kui te uurite rahvusparke või eraldatud randu, peate veenduma juba enne sõidu alustamist, et olulised koostisosad on olemas. Tacod ei ole lihtsalt samad ilma tortilladeta.

 

Varuge snäkke

 

Automatk võimaldab teil pääseda eraldatud sihtkohtade juurde ja see tähendab, et tõenäoliselt ei ole palju peatuskohti poodidega. Kasutage ära tekkivaid võimalusi, sest teie keha ei hooli lähedaste kaupluste puudumisest pärast seda, kui olete läbinud raske raja metsas. Enne tsivilisatsioonist lahkumist ostke lisakütust, näiteks võileibu ja teemoona, mida saaksite endaga kaasa võtta matkade, jalgrattasõitude või pikkade ekskursioonide ajal. Ja ärge unustage maiustusi hilisõhtuste lõkke ääres viibimiste jaoks.

 

Ärge pakkige üle

 

Teil on piiratud ruum ja osa sellest hõivavad sinu asjad. Kas sul on tõesti vaja kolme ujumistrikood ja nelja särki? Ei. Sa ei vaja. Mõelge, mis teeb teie reisi mõnusaks, ja jätke kõik muu maha. Te ei soovi, et peaksite trügima läbi asjade, kui üritate hommikul riietuda.

 

Valige õige telkimisplats

 

Kuigi teil on matkautoga rohkem paindlikkust, kui telgiga, peate siiski hoolikalt valima oma laagrit. Esiteks, peatuge ainult vastavates kohtades, kus on lubatud ööseks jääda. See sõltub peamiselt kohalikest korraldustest ja parkimisreeglitest, seega uurige neid asju enne, kui teele asute.

Kui olete juba reisil ja otsite endale laagrit, pidage silmas mõnda asja. Ühtlase tasemega pind. See päästab teid sellisest äratusest, nagu matkaauto ühele küljele vajumisest või teki ära libisemisest. Samuti püüdke hoida eemale mistahes laagrivalgusest, mis kindlasti takistab tähtede vaatamist ja uinumist Kui võimalik, proovige valida asukoht, mis pakub parimat vaadet. Kui see on rannas, siis vaatega ookeanile, kui mägedes, siis vaadet orule vms.

valige sobiv laagriplats

Laagriplatsid on tavaliselt erineva kuju ja suurusega, seega ärge kartke natuke ringi sõita, et leida selline, mis sobib teie matkaautole. Mõnel rahvuspargi veebisaidil on isegi igast kohast fotosid ja ülevaateid, et saaksite eelbroneerides targalt valida.

 

Olge organiseeritud

 

Segadus tekitab stressi. Reisi alguses leidke kõigele oma koht ja pange see sinna tagasi, kui olete valmis. Ärge unustage arvestada sõitmist, asetage haprad asjad turvalisse kohta.

 

Hoidke taskulampi läheduses

 

Matkaautos olemine ei muuda asjaolu, et te matkate. Hoidke läheduses taskulampi, et öisel ajal tualetti kasutada või metsloomi eemale peletada.

 

Leidke oma jalanõudele kindel koht

 

See ei ole metafooriline ettepanek. Te peate plaanima, kuhu panna oma kingad, kui olete matkaautos. Olete ilmselt roninud kivistel kaljudel või kõndinud läbi liivaluidete ja teie jalanõud on saanud mustaks. Te ei taha seda oma voodisse. Ja tehke endale teene – hoidke need oma peast eemal.

matkasaapad

Võib-olla vajate neid keset ööd või hommikul vara, seega asetage need alati samasse kohta. Teie matkaauto püsib puhas ja te saate olla õnnelik, et teate hommikul täpselt, kus teie jalanõud asuvad.

Lõpetuseks üks vahva video erinevatest matka nippidest ja trikkidest, mis teil looduse avastamise veelgi põnevamaks ja meeldivamaks muuta võiksid. 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This