Parimad sihtkohad matkaautoga reisimiseks Euroopas

Meie oma meeskonnas ei usu, et korralikult automatkale oleks mingi teise reisiliigi puhul konkurentsi. Sa lihtsalt näed nii palju erinevat, koged seda vahetult, terve reis on üks pikk lugu. 

Siin kohal räägime reisimisest Euroopas. Euroopa mandril on nii palju valikuid ja igal sihtkohal on oma ainulaadne võlu. Kui otsustate veeta oma puhkuse matkaauto abil, on tõesti raske leida sihtkoha valikule konkurentsi võrreldes Euroopaga

Koos väga kultuursete linnadega, maa piirkondade eripärade ja toiduvalikuga, kuulsate linnade rikkaliku ja huvitava ajalooga, lisaks veel hämmastav arhitektuur, ja ärme unusta veel … need ahhetama-panevad rannikud, mida on meil võimalik näha just tänu autorooli taga olemisele.

Kui soovite Euroopas automatka-puhkust teha (korraliku varustusega matkaauto saate rentida meie käest), uurige mõnda neist hämmastavatest marsruutidest. Siin on mõned Matkavennad.ee soovitused.

  1. Amalfi rannik, Itaalia

See on ilmselt kõige tuntum rannik Euroopas ja üks ilusamaid alasid Itaalias. Amalfi ranniku ääres olevat maanteed mainitakse tihti ajakirjade artiklites, reisijuhtides ja raamatutes, ning see viib teid Sorrento poolsaare lõunapoolsesse rannikualade panoraamide ja parimate itaalia mereandidest toitude juurde. Minge Salernost Positanoni ja valmistuge tuuliseks autosõiduks ja kitsaste mäe-külgteede jaoks. Kindlasti on sellised kohas ohutus kõige olulisem ja valige juhiks kogenud inimene. Matkaauto on tavalisest autost kabariitide poolest suurem, arvestage oma võimetega.

 

  1. Autobahn, Saksamaa

Tänase päevani on see kiirtee kuulsaim automatka sihtkoht maailmas ja enamikule automatkajatele kohustuslik. Saksamaa kiirtee süsteem on üle 13000 kilomeetirt pikk ja loob mugava ühenduse linnade vahel. Nagu 60% Saksamaal asuvatest kiirteedest, ei ole Autobahnil kiirusepiirangut, mis annab kiiruse nautijatele võimaluse jalga pedaalile vajutada, läbides Saksamaa kõige ilusamaid maapiirkondi. 

 

  1. Route 500, Saksamaa

Samal ajal, kui Autobahn võlub kiirusega, on Route 500, ideaalne kõigile, kes soovivad muljetavaldavaid vaateid, sobides seetõttu rohkem peredele kes reisivad autoelamuga/matkaautoga ning, kes soovivad oma aega nautida rahulikult. Minnes läbi Musta Metsa Edela-Saksamaal, Prantsusmaa piiri lähedalt, saate sujuva autosõidu läbi mägede ja meeldivad panoraamvaateid.

 

  1. Bukarestist Viini

See teekond on ideaalne kõigile, kes tahavad eemale saada tüüpilisest Lääne-Euroopast. Alustage Bukarestist ja sõitke põhja poole läbi Karpaatide mägede Transilvaaniasse ja seejärel minge Rumeeniasse Timisoarasse enne edasiliikumist Budapesti. Peatuge mõneks päevaks, et uurida nii Budat kui ka Pesti (mõlemad pooled on kohustuslikud), enne kui reisite Slovakkia pealinna Bratislavasse ja pingutate veel 1 tunni, et jõuda imelisse Viini.

 

  1. Bergenist Trondheimi

Kui soovite ajapiiranguteta ja graafikuta avastada Norra fjorde, on teie ainsaks võimaluseks kasutada autot. Alustage oma matkareisi Bergenist ja sõitke mööda maagilisi teid fjordide, mägimaastike ja koskede kõrval ning jõudke ilusasse Trondheimi linna. Pakkige lahti oma telkimisvarustus ja magage vabalt!

 

  1. Grande Corniche, Prantsusmaa

See on üks kolmest Riviera kuulsast kalju teest ning Medi üks glamuursemaid sihtkohti ja kui teile meeldivad täiuslikud virsikud, suurepärane toit ja vein, miljonäride jahid ja uhked villad, tuleb Grande Cornichesse sõita stiilselt. Selles kohas filmis Hitchcock Grace Kellyt, kes juhtis kabrioletti ühes To Catch s Thief  stseenis, ja see ulatub Nice’ist kuni Mentonini Itaalias. Kuigi, on veel olemas kaks Corniche marsuuti, peetakse seda kõige ilusamaks.

 

  1. Ring of Kerry

Seda marsruuti ei tohiks tähelepanuta jätta glamuursete Vahemere rannikute kõrval. Iirimaa maa piirkond on Euroopa kõige rabavam ja Ring of Kerry tutvustab esmakordsetele külastajatele Iirmaad  ja selle maastikke. See on 200 km pikkune rada, mis pakub mägiteid, sügavaid järvi, kiviseid randu ja Emeraldi saare elegantseid jõgesid koos mitmete imeliste peatuskohtadega.

 

  1. Trollstigen, Norra

Kas teadsite, et mõned norralased usuvad endiselt trollidesse? See mütoloogiline olend ei ole Norra kogukonna jaoks nii müstiline ja Trollstigeni mäeosa on peamine koht trollide nägemiseks! See on tõesti tuntud selle poolest, et see on üks kõige maalilisemaid maanteid Euroopas, kus saate nautida uskumatuid mägesi ja veekoskesid – kuid olge öösel trollidega ettevaatlik, kui olete üks neist, kes usub 🙂

 

  1. South Coast Drive, Island

Miski, mis ei olekski nagu sellest maailmast, on Islandi lõunarannik. Selle pika teekonna ulatuses ei ole eriti liiklust, nii et enamus ajast võite segamatult vaateid nautida. Te võite minna mööda marsuuti Reykjavikist, peatuda Viki küla juures, enne Jökulsárloni jõudmist, et avastada uskumatut liustiku laguuni. Mööda teed on ka mitmeid veekoskesid, nii et teil tekib palju võimalusi peatuda pildistamiseks.

 

  1. Pagist Veneetsiasse

Sõit Pagist Veneetsiasse annab ideaalset aimu Horvaatiast / Itaaliast, koos ilusa särava sinise Aadria merega. Minnes Pagi kiviselt saarelt Rijeka linna Horvaatia põhjaosas, on teil võimalus valida ööbimise või edasi sõitmise vahel Ljubljanasse, et saaksite veeta pärastlõuna Bledi järve lähedal, enne kui peate tagasi ranniku poole minema, et jõuda lõpuks ilusasasse Veneetsia.

See artikkel jätkub peatselt uute sihtkohtadega. Siis jälle 10 imelist sihtkohta kuhu võiks minna, kui reisimiseks on valitud matkaauto.

Pin It on Pinterest

Share This